• Szafy stojące rack

  • Parametry

Szafy stojące rack 19"

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia podczas konstruowania sieci teleinformatycznych są szafy stojące rack 19" - ang. Network Cabinet. Służą przede wszystkim do umieszczania w nich oraz porządkowania elementów aktywnych (jak chociażby zasilacze UPS) oraz pasywnych (jak patch panele), które składają się na elementy sieci teleinformatycznych. Często spotykane są pod innymi nazwami: obudowa teleinformatyczna, szafa teletechniczna czy krosownicza lub szafa serwerowa.

Szafy teleinformatyczne rack zastosowanie

Niewątpliwie, szafy stojące rack mają wiele zalet. Jedną z nich jest ich uniwersalność wynikająca przede wszystkim ze standardowego rozstawu belek rack wynoszącego 19 cali (czyli dokładnie 48,26 cm). Dzięki takiemu rozwiązaniu można wykorzystać je również w studiach nagrań, sieciach monitoringu CCTV czy energetyce. Producenci związani z tymi branżami przyjęli taki rozmiar produkowanych urządzeń, żeby mogły zmieścić się w szafach teleinformatycznych dla branży IT. Wybierając taką szafę do serwerowni, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, jak chociażby wysokość montażowa komponentów na belkach wyrażana poprzez jednostkę U (unit). Szafy stojące posiadają zazwyczaj przedział od 15, do 47 U. Najczęściej zaleca się wybór szafy umożliwiającej rozbudowę o kolejne elementy aktywne i pasywne. Warto również pamiętać, aby zapewnić aktywnym elementom wyposażenia odpowiednią ilość miejsca, gwarantując przepływ powietrza pomiędzy nimi.

Szafy rack – oferta sklepu UNOTEL

W ofercie sklepu internetowego UNOTEL znajduje się bogaty wybór szaf stojących rack o różnej specyfikacji np. o wysokościach montażowych: 15U, 18U, 22U, 24U, 27U, 32U, 36U, 37U, 42U, 47U jak i głębokościach w zakresie od 600 do 1200mm. Mamy także szafy serwerowe z perforacją, szafy o nośności do 2000 kg, jak również obudowy teleinformatyczne wiodących producentów: TOTEN, ipTime, MIRSAN, WireArte oraz Q-LANTEC. Posiadają one metalowy tył, a także drzwi szklane zapewniające nie tylko ochronę, ale również dobrą widoczność elementów aktywnych sieci teleinformatycznych. Zawierają u góry i na dole przepusty kablowe pozwalające na wprowadzenie kabli. Montaż osprzętu możliwy jest do dwóch par belek rack. Dostęp osób niepowołanych będzie utrudniony poprzez zamki umieszczone w drzwiach przednich, tylnych, a także na osłonach bocznych.