• Kabel UTP kat.5e

  • Parametry

Kabel teleinformatyczny UTP kat.5e

Szukasz przewodu, który idealnie nada się do utworzenia przy jego zastosowaniu sieci teleinformatycznej nieekranowanej, a jednocześnie gwarantującego płynną transmisję dużej ilości danych w krótkim czasie? W takim razie możemy polecić Ci sięgnięcie po kabel UTP kat.5e, dostępny w naszej ofercie w różnych odsłonach. To produkt świetnie nadający się do wykorzystania zarówno w pionowych, jak i poziomych sieciach teleinformatycznych, funkcjonujących w miejscach nienarażonych na występowanie zakłóceń elektromagnetycznych, możliwy do nabycia w UNOTEL w atrakcyjnej cenie.

Przewód nieekranowany U/UTP (Unshielded/Unshielded Twisted Pair, oznaczenie zgodne z normą ISO/IEC 11801) kategorii 5e, to podstawowy przewód do budowy sieci teleinformatycznych nieekranowanych niezagrożonych oddziaływaniem zakłóceń elektromagnetycznych. Kabel ten znajduje również swoje zastosowanie w CCTV. W naszym sklepie oferujemy marki ALANTEC, Q-LANTEC oraz Corning. Przewody sieciowe wewnętrzne klasy D dostępne w kartonach 305m oraz na rolkach 500 i 1000m.

Podstawowe cechy skrętki UTP kat 5e

  • Konstrukcja kabla - żyły typu drut miedziane 4x2x24AWG;
  • Powłoka - kabel dostepny w wersjach PVC, LSOH (Low Smoke Zero Halogen), Strong (wzmocniona powłoka odporna na uszkodzenia podczas przeciągania);

  • Klasyfikacja ogniowa CPR  - Eca, Dca, Cca, B2ca;

  • Kolor powłoki - szary, niebieski, żółty, zielony, fioletowy;

  • Klasa - D 100MHz transmisja do 1Gb/s;

Przekrój kabla UTP kat.5e

Przekrój kabla UTP kat.5e


Kabel UTP kat.5e - wybór powłoki PVC czy LSOH?

ALANTEC, CORNING, Q-Lantec – kabel UTP kat.5e wykonany przez każdą z tych firm gwarantuje swoim nabywcom długie i bezproblemowe działanie. Zdając sobie z tego sprawę, postanowiliśmy udostępnić wyroby wspomnianych wyżej marek naszym Klientom, a także zadbać o to, by były one w możliwie największym stopniu niejednolite, aby każda zainteresowana dokonaniem zakupu jednego z nich osoba była w stanie łatwo znaleźć adekwatny względem swoich potrzeb model. Proponowane w tym miejscu kable UTP cat 5e różnią się więc m.in. pod kątem posiadanej przez nie powłoki, która – w zależności od produktu – określana jest jako LSOH bądź PVC. Pierwsza z wymienionych charakteryzuje się wyraźnie zredukowanym wydzielaniem szkodliwych gazów, będąc narażoną na oddziaływanie wysokiej temperatury, druga natomiast powstała z polichlorku winylu. Kable cat 5e w powłoce PVC spełniają kryteria euroklasy Eca. Stosuje się je w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, gospodarczych, garażach oraz budowlach bez określonych wymogów bezpieczeństwa. Warto również zauważyć, że proponowane przewody są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, jeśli chodzi o barwę ich powłoki - szary, zielony, niebieski, żółty, fioletowy. Dla miejsc o specjalnym przeznaczeniu mającym spełniać wysokie wymagania odnośnie klasy niepalności warto wybrać kabel UTP kat.5e CPR B2ca. W przypadku pożaru kable z tą powłoką nie rozprzestrzeniają płomienia, emisja dymu jest bardzo niska, a emitowane gazy nie są korozyjne.

Kabel UTP kat.5e - zdolność do transmisji danych 

Chcąc zakupić kabel UTP kat.5e, należy pamiętać o tym, że wyróżnia go określona zdolność do transmisji danych. W tym przypadku maksymalnie może ona osiągnąć wartość 1GB/s przy zachowaniu częstotliwości na poziomie 100 MHz. Jeśli zaś chodzi o zastosowanie oferowanych przez nas przewodów, należy wspomnieć, że najczęściej sięgają po nie konstruktorzy podstawowych sieci teletechnicznych klasy D czy do zasilania np. kamer PoE.  Kable UTP kat.5e typu drut z oferty UNOTEL posiadają wysokiej klasy żyły miedziane. Ponadto są to artykuły spełniające wszystkie niezbędne w ich przypadku normy, a dzięki naszej działalności, możesz zakupić kabel UTP kategorii 5e w ilości, jakiej potrzebujesz.