• Kabel FTP kat.5e

  • Parametry

Kabel teleinformatyczny FTP kat.5e

Budując sieć typu teleinformatycznego, która ma za zadanie nie tylko gwarantować możliwość szybkiego przesyłania dużej ilości danych, ale też pełne bezpieczeństwo w przypadku występowania silnych zakłóceń elektromagnetycznych, warto sięgnąć po skrętki ekranowane od UNOTEL. Swoim Klientom polecamy m.in. kabel FTP kat.5e, dostępny w różnych wariantach pod względem długości, rodzaju posiadanej powłoki czy nawet koloru, dzięki czemu może on spełnić wszystkie wymagania osób poszukujących przewodu wysokiej jakości.

Skrętka FTP kategorii 5e to podstawowy przewód do budowy sieci teleinformatycznych ekranowanych zagrożonych oddziaływaniem zakłóceń elektromagnetycznych. Kabel ten znajduje również swoje zastosowanie w CCTV. W naszym sklepie oferujemy marki ALANTEC, Q-LANTEC oraz Corning. Przewody sieciowe wewnętrzne klasy D dostępne w kartonach 305m oraz na rolce 500m np. kabel F/UTP kat.5e Telegärtner

Podstawowe cechy skrętki FTP kat 5e

  • Konstrukcja kabla - żyły typu drut miedziane 4x2x24AWG;

  • Powłoka - kabel dostepny w wersjach PVC, LSOH (Low Smoke Zero Halogen), 

  • Klasyfikacja ogniowa  - dostępne w Euroklasie Eca, Dca i B2ca

  • Kolor powłoki - szary, zielony, niebieski, fioletowy

  • Klasa - D 100MHz transmisja do 1Gb/s;

  • Ekranfolia poliestrowa pokryta warstwą aluminium ułożona warstwą metalu do wewnątrz, żyła uziemiająca z drutu miedzianego ocynowanego o średnicy min. 0,4 mm

  • PoE - 802.3 af

 

 

Przekrój kabla FTP kat.5e

 

                           Przekrój kabla FTP kat.5e

Skrętka ekranowana kat.5e - jaki to rodzaj

Widniejące w przygotowanej przez nas ofercie kable FTP kat.5e są odporne na wspomniane wyżej zakłócenia elektromagnetyczne za sprawą charakterystycznego dla nich ekranowania F/UTP - kabel w pojedynczym ekranie,  skrętka ogólnie foliowana. Dzięki niemu są w stanie sprawdzić się nawet w bardzo trudnych warunkach, gwarantując jednocześnie zdolność do przesyłania danych z prędkością 1GB/s i przy częstotliwości wynoszącej 100MHz. Proponowane skrętki ekranowane klasy D wyposażone zostały w miedziane żyły, a powłoka w ich przypadku określana jest jako PVC lub LSOH. Warto dodać, że kabel FTP cat 5e z powłoką typu Low Smoke Zero Halogen wyróżnia się zredukowanym wydzielaniem szkodliwych gazów pod wpływem wysokiej temperatury. Powłoka ta wymagana jest w budynkach użyteczności publicznej.

Kable FTP kat. 5e odporne na ogień

Oferowane w tym miejscu przewody ekranowane różnią się również pod względem stopnia odporności na ogień euroklasa CPR - Eca, Dca. Szczególnie warty uwagi jest kabel FTP kat.5e B2ca, który został zaprojektowany do miejsc o specjalnym przeznaczeniu mającym spełniać wysokie wymagania odnośnie klasy niepalności. W przypadku pożaru kable z tą powłoką nie rozprzestrzeniają płomienia, emisja dymu jest bardzo niska, a emitowane gazy nie są korozyjne. Za ich wykonanie odpowiadają firmy ALANTEC, CORNING, Telegärtner, Q-Lantec, lecz w razie potrzeby jesteśmy w stanie udostępnić swoim Klientom wyroby innych marek o jednakowych parametrach. Korzystając z naszych usług, można być pewnym otrzymania skrętki zdolnej prawidłowo pełnić swoją funkcję zarówno w pionowych, jak i poziomych instalacjach teletechnicznych. Kupując wybrany kabel FTP kat.5e, warto pamiętać także o tym, że jest on kompatybilny z takimi produktami, jak np. patch panele czy gniazda RJ45, których dystrybucję również prowadzimy. W razie konieczności ich zakupu polecamy więc skorzystanie z usług firmy UNOTEL.