• Kabel FTP kat.6A

  • Parametry

Kabel FTP kat.6A – niezbędny do przesyłania danych 10Gb/s

Przewody sieciowe służące do przesyłania danych to jedna z bardziej różnorodnych grup produktów spośród wszystkich, których zakup jesteśmy w stanie zaproponować Klientom firmy UNOTEL. Ich niejednolitość zauważalna jest m.in. pod kątem szybkości w dokonywaniu transmisji czy częstotliwości działania. Jednym z artykułów ze wspomnianej grupy, możliwym do nabycia poprzez skorzystanie z naszych usług, jest kabel FTP kat.6A. Niezależnie od tego, na którego zakup modelu się zdecydujesz, możesz być pewien otrzymania produktu wysokiej jakości przeznaczonego do transmisji danych z prędkością do 10 000 Mbps (10 Gigabit Ethernet 10GBASE-T)

Kabel ekranowany kat.6A

Ekranowany kabel instalacyjny kat.6A może służyć m.in. do tworzenia wewnętrznych sieci teleinformatycznych, pracując w częstotliwości wg.norm 500 MHz i gwarantując przy tym przesyłanie danych nierzadko o dużej wartości w bardzo krótkim czasie (np. 10 GB w ciągu jednej sekundy). Wszystkie jego modele, składające się na ofertę firmy UNOTEL, wyróżnia przede wszystkim wykonanie z wysokiej jakości tworzyw, w tym miedzi. Kable ekranowane klasy Ea często nazywane są także skrętkami ze względu na swoją formę, uzyskiwaną w wyniku wzajemnego skręcenia ze sobą jednej bądź kilku par kabli. Dzięki takiej budowie są one w stanie zagwarantować swoim użytkownikom brak występowania zakłóceń o charakterze elektromagnetycznym oraz wzajemnych (zwanych przesłuchami) podczas korzystania z nich. Nazwa kabli FTP kat.6A wskazuje, że są to przewody pojedynczo ekranowane wyposażone w ekrany foliowe i uziemienie, a wszystkie, których dystrybucję prowadzimy, spełniają wszelkie niezbędne normy. W tej grupie posiadamy kable o konstrukcji F/UTP oraz U/FTP. Kable o podwójnym ekranowaniu F/FTP to konstrukcja przewodu, gdzie  każda para foliowana jest osobno i dodatkowo całość jest w ekranie w folii.

Skrętka FTP kat.6A powłoka LSOH

Wspomniane wyżej normy, które spełniają proponowane przez nas przewody FTP cat 6A, stanowią najlepsze potwierdzenie tego, że są one trudnopalne, całkowicie wolne od niebezpiecznych substancji. Dzięki temu sprawdzą się bardzo dobrze nawet w wymagających warunkach. W ofercie UNOTEL znajdziesz bowiem o długości 500 lub 1000 metrów. Za wykonanie oferowanych przewodów odpowiadają m.in. marki ALANTEC CORNING i Telegärtner. W razie potrzeby możemy jednak dostarczyć swoim Klientom również wyroby innych producentów o takich samych parametrach. Warto również zauważyć, że oprócz standardowego koloru powłoki mamy w ofercie:

Taki wybór pozwala na tworzenie sieci gdzie przypisany kolor jest odpowiedzialny np. za miejsce ułożenia ( inny kolor inne piętro), rodzaju dostarczanego medium ( inny kolor za CCTV, internet czy VOIP) etc. Na szczególną uwagę zasługuje kabel F/FTP kat.6A B2ca, który został zaprojektowany do miejsc o specjalnym przeznaczeniu mającym spełniać wysokie wymagania odnośnie klasy niepalności ( budynki użyteczności publicznej, szkoły, szpitale). W przypadku pożaru kable z tą powłoką nie rozprzestrzeniają płomienia, emisja dymu jest bardzo niska, a emitowane gazy nie są korozyjne

Dostępne rodzaje ekranowań przewodu kat.6A

  • F/UTP - kebel w pojedynczym ekranie,  skrętka ogólnie foliowana, 

  • U/FTP - kabel w pojedynczym ekranie, każda para owinieta folią,

  • F/FTP - kabel podwójnie ekranowany, każda para foliowana osobno i dodatkowo całość w ekranie w foli

  • S/FTP - kabel podwójnie ekranowany każda para owinięta folią poliestrową, całość ekranowana oplotem z drutów Cu


 

 

Przekrój kabla U/FTP kat.6A

Przekrój kabla U/FTP kat.6A 

 

Przekrój kabla F/FTP kat.6A

Przekrój kabla F/FTP kat.6A