• Kabel UTP kat.6A

  • Parametry

Kabel UTP kat.6A w sklepie UNOTEL

Skrętka UTP kategorii 6A - nieekranowany kabel przeznaczony do budowy sieci teleinformatycznych 10 Gigabit Ethernet. Przewód wewnętrzny miedziany dostepny w odcinakach 305 i 500m. W naszym sklepie oferujemy produkty marek: ALANTEC, Telegärtner. Kable sieciowe ALANTEC'a objęte są 25 letnią gwarancją systemową i są zgodne z dyrektywą CPR. Dla wymagających klientów oferujemy kabel cat 6a WireArte z 55 letnią gwarancją systemową.

Podstawowe cechy skrętki UTP kat 6A:

  • Konstrukcja kabla - żyły miedziane jednodrutowe 0,57mm, 4x2x23AWG 

  • Powłoka - przewód dostępny w wersjach LSOH (Low Smoke Zero Halogen), 

  • Klasyfikacja ogniowa CPR (Euroklasa)  - Dca, B2ca

  • Kolory powłoki - szary, niebieski, 

  • Klasa - Ea 500MHz transmisja 10Gb/s;

  • PoE - 802.3 at

Kabel UTP kat.6A – gwarancja szybkiego transferu danych

Podczas budowy sieci teleinformatycznej, należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi nie tylko samym urządzeniom, które będą wykorzystywane w czasie jej działania, ale też przewodom. Do jednych z częściej wybieranych przez Klientów UNOTEL zaliczyć należy m.in. nieekranowany kabel UTP kat.6a, który oferujemy w różnych wersjach. Ten rodzaj kabla sieciowego przeznaczony jest do transmisji danych z prędkością do 10 000 Mbps (10 Gigabit Ethernet 10GBASE-T).

Czym kabel UTP kat.6a różni się od przewodu UTP kat.6?

Skrętka UTP kat.6a - klasa Ea, dość często bywa mylony z przewodem kat.6 - klasa E, dlatego warto wspomnieć, że pierwszy z wymienionych jest zdolny do przesyłania sygnałów o wyższych częstotliwościach. Swoim Klientom zapewniamy stały dostęp do produktów takich marek jak ALANTEC, Telegärtner czy WireArte, powstałych z myślą o korzystaniu z nich podczas pracy na poziomie częstotliwości sięgającej 500 MHz oraz przesyłających dane z prędkością sięgającą 10 Gb/s. Sieć zbudowana z kabli U/UTP cat 6a z naszej oferty podlega 25-letniej gwarancji systemowej. Wśród przewodów znajdują się modele z powłoką LSOH wymiennie z LSZH (bezhalogenową). Ponadto Klienci sklepu UNOTEL bez problemu nabędą w nim przewody odporne na ogień klasy Dca (o niskiej klasie CPR ) do B2ca (najlepszej klasie pod tym względem) o grubości żył 23AWG

Przewód wewnętrzny nieekranowany kategorii 6A

Możliwe do kupienia na tej stronie kable nieekranowane U/UTP (Unshielded/Unshielded Twisted Pair, oznaczenie zgodne z normą ISO/IEC 11801) wykonane zostały w taki sposób, by spełniały wszelkie niezbędne normy i pozostawały w pełni kompatybilne z innymi produktami, potrzebnymi do utworzenia sieci teleinformatycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były stosowane zarówno w pionowych, jak i poziomych instalacjach nienarażonych na występowanie zakłóceń o charakterze elektromagnetycznym.  Stosuje się je m.in. w sieciach wykorzystywanych w budynkach użytku publicznego, do których zalecany jest kabel w euroklasie B2ca oraz w domowych warunkach. Chcąc zakupić kabel UTP category 6a innego producenta niż jeden z tych, o których wspomnieliśmy wyżej, lecz o jednakowych parametrach, polecamy skontaktowanie się z nami, zapewniając możliwość sprowadzenia go na życzenie Klienta.