• Szafa wisząca 12U

Drogi kliencie.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego modelu szafy wiszącej rack 12U lub jest on aktualnie niedostępny skontaktuj się z nami. Znajdziemy poszukiwany model u naszych pozostałych partnerów handlowych. 

  • Parametry

Szafa wisząca rack 19" 12U

Pośredni Punkt Dystrybucyjny (ang. Intermediate Distribution Frame) jest miejscem w okablowaniu strukturalnym z którego rozchodzą się kable na piętro, skrzydło budynku lub inny obszar roboczy. Idealnym rozwiązaniem dla tego miejsca jest szafa wisząca rack 12U. Tej średniej wielkości obudowa pomieści urządzenia aktywne (switche, UPSy) , akcesoria pasywne - organizery kabli, półki, patch panele na maksymalną wysokość roboczą 12U. Szafy wiszące rack 12U ze względu na swoje umiejscowienie na tzw. widoku - w przeciwieństwie do szaf stojących będących Głównym Punktem Dystrybucyjnym schowanych w specjalnych do tego miejscach zwanych serwerowanią - są narażone na agresywne działania. Dlatego też dostępne są szafy teleinformatyczne z drzwiami metalowymi. Sprawdzą się one w takich miejscach jak szkoła, strefy przemysłowe - hale, magazyny. 

Szafa wisząca 12U - bezpieczne przechowywanie sprzętu IT

W standardowym wykonaniu szafa teletechniczna 12U ma w drzwiach frontowych szybę hartowaną bezpieczną ESG. Szkło hartowane (tzw ESG) jest rodzajem szkła, po specjalnej obróbce termicznej, przez co znacznie rośnie odporność szkła na rozbicie. Każdy z prezentowanych modeli w naszym sklepie posiada podstawowe zabezpieczeniem przed otwarciem drzwi czy osłon bocznych. Jest to jednopunktowy zamek, który zabezpiecza przed ingerencją osób niepowołanych. W szafce teletechnicznej 12U znajdują się ocynkowane szyny montażowe o rozstawie 19". Łatwo można kształtowac przestrzeń wewnątrz szafki gdyż belki rackowe można przesuwać w kierunku przód-tył. Aby zwiększyć wymianę ciepła z otoczeniem szafy rackowe można wyposażyć w montowane w górnej pokrywie wentylatory 120x120 lub użyć modeli montowanych doczołowo do belek rack. Na pewno ma to znaczenie gdy użyjemy zasilaczy UPS do podtrzymania działani switchy w przypadku spadku napiecia lub braku prądu. Mimo różnych głębokości - 450, 500,600mm  - do każdego modelu na stronach naszego sklepu, można dobrać akcesoria wyposażenia dodatkowego. Mamy listwy zasilające, półki doczołowe i montowane w 4 punktach, organizery kabli. Dużym ułatwieniem w składowaniu jest wysyłka szaf 12U w kartonach Flat Pack do samodzielnego montażu. Są one zapakowane w karton z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów zabezpieczających na czas transportu i składowania.

Dostępne warianty szaf wiszących rack 12U