• Kable światłowodowe

  • Parametry

Kable światłowodowe ALANTEC

Kable FO - Fiber Optic Cable - gama przewodów służąca do transmisji dźwięku, danych, obrazu za pomocą impulsów świetlnych. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo następujące rodzaje kabli FO

Kable zewnętrzne jednomodowe SM i wielomodowe MM

Są to przewody, których budowa pozwala na umieszczanie ich bezpośrednio w ziemi lub podwieszanie między budynkami. Powłoka PE zabezpiecza przed promieniowaniem UV, żel hydrofobowy zabezpiecza przed wilgocią a włókna szklane lub aramidowe tworzą powłokę antygryzoniową.

Kable FO uniwersalne

Przewody wielomodowe MM OM2, OM3,OM4 oraz jednomodowe SM posiadają powłokę LSOH i mogą być układane wewnątrz budynków jak i na zewnątrz w kanalizacjach teletechnicznych, peszlach.

Kable dostępowe i abonenckie

Przewody te znajdą swoje zastosowanie w systemach FTTx, jako kabel abonencki, mieszkaniowy. Powłoka LSOH odporna na promienie UV sprawia, że można je stosować również na zewnątrz. Zastosowane wzmocnienie w zależności od modelu - prętami stalowymi lub prętami FRP-  powoduje iż zginanie kabla możliwe jest tylko w jednej płaszczyźnie

Kabel światłowodowy trudnopalny

Kable fiber optic w powłoce trudnopalnej B2ca spełniają wymogi rygorystycznych norm bezpieczeństwa (szpitale), oraz idealnie nadająca się do stosowania w budynkach o wysokich wymogach z zakresu bezpieczeństwa (budynki użytkowe i biura). W przypadku pożaru kable te nie rozprzestrzeniają płomienia, emisja dymu jest bardzo niska, a emitowane gazy nie są korozyjne. Przewody testowane są zgodnie z normami EN 50399 oraz EN 60332-1-2.