• Szafa serwerowa z perforacją

Drogi kliencie.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego modelu szafy serwerowej skontaktuj się z nami. Znajdziemy poszukiwany model u naszych pozostałych partnerów handlowych. 

  • Parametry

19" szafy serwerowe - kiedy warto je kupić?

Zabezpieczenie cennych sprzętów elektronicznych wcale nie musi być trudne, jeśli tylko osoba odpowiedzialna za zapewnienie im optymalnej ochrony zdecyduje się wykorzystać w tym celu oferowane przez nas szafy serwerowe ( ang. Server Cabinet ). Jak sama ich nazwa wskazuje, służą one do przechowywania w nich serwerów, ale też często innych artykułów elektronicznych, np. urządzeń sieciowych, switchów, zasilaczy UPS, a więc najważniejszych komponentów sieciowych we współczesnych firmach. Korzystając z usług firmy UNOTEL, zdołasz pozyskać szafę dostosowaną do Twoich potrzeb w łatwy sposób, ponieważ dysponujemy wieloma modelami, różniącymi się pod względem istotnych w ich przypadku parametrów - wysokość, szerokość, stopień perforacji, nośność.

Szafa serwerowa - którego producenta wybrać?

Szafy serwerowe z naszej oferty wyprodukowane zostały przez firmy: Mirsan, Q-Lantec, TOTEN oraz WireArte. Każda z nich jest dobrze znana i ceniona na rynku urządzeń teletechnicznych. Jest to jednak tylko jeden z wielu powodów, dla których cieszą się one dużą popularnością. Wśród nich znajdziesz konstrukcje o zróżnicowanej głębokości, szerokości zewnętrznej oraz wysokości zewnętrznej. Dostępne są modele złożone jak i do samodzielnego montażu jak np. model szafy serwerowej 42U 600x1000 Q-LANTEC dostarczanej do klienta w kartonach. Wszystkie natomiast charakteryzują się standardem wykonania 19’’. W tym miejscu chcemy jednak w szczególny sposób zwrócić uwagę iż modele wyposażone są w drzwi perforowane. Ich konstrukcja sprawia, że wymiana ciepła z otoczeniem przebiega o wiele sprawniej, co w przypadku serwerów i innych sprzętów, które w czasie działania nagrzewają się, ma bardzo istotne znaczenie. Ponadto warto pamiętać o tym, że nasze szafy serwerowe mogą dodatkowo zostać wyposażone w moduły wentylacyjne, co jeszcze bardziej usprawni ich funkcjonowanie. Dla miejsc z dużą ilością sprzętu aktywnego warto wybrać model 42U 800x1000 o nośności 1500kg marki WireArte. Do obsługi niewielkiej ilości tego typu sprzętu warto wybrać wersję 42U 800x800 serii GTN

Szafa serwerowa - czym powinna się charakteryzować?

Proponowane przez nas szafy serwerowe z drzwiami perforowanymi wyróżniają się solidną konstrukcją, uzyskaną w wyniku zastosowania w procesie ich produkcji odpornych na uszkodzenia materiałów. Ponadto gwarantują one bardzo dużą nośność, sięgającą 2000 kilogramów. Poza wspomnianą już wentylacją na życzenie Klienta mogą zostać wyposażone dodatkowo m.in. w cokół, który pozwala zamontować szafę w jeszcze bardziej stabilnej pozycji. 19" szafy serwerowe z oferty firmy UNOTEL posiadają osłony boczne zamykane na klucz, co powoduje, że trudniej dostać się do ich wnętrza osobom, które z różnych przyczyn nie powinny tego robić. Umieszczając w danym pomieszczeniu wybrane modele szaf, można więc przestać obawiać się o los umieszczonych w nich sprzętów i cieszyć się ich działaniem przez długi czas.