• Kabel zewnętrzny

  • Parametry

Kable zewnętrzne skrętka w sklepie UNOTEL

Skrętki zewnętrzne miedziane znajdują swoje zastosowanie przy wykonywaniu instalacji zewnętrznych w sieciach teleinformatycznych jak również w CCTV. Powłoka kabli PE wykonana z polietylenu - izolacji łatwopalnej, określonej euroklasą palności Fca - swoje zastosowanie znajdzie w budowlach bez określonych wymogów bezpieczeństwa oraz instalacjach zewnętrznych. Przewody teleinformatyczne typu outdoor występują w dwóch wariantach:

  • suchym - powinny być układanie w osłonach i kanalizacjach kablowych;

  • żelowanym - w pełni odporne na wilgoć, możliwość stosowania bezpośrednio w gruncie w miejscach nienarażonych na uszkodzenia mechaniczne lub na zewnątrz budynków bez dodatkowych zabezpieczeń.

Dostępne kategorie skrętki zewnętrznej:

  • kat.5e - kable w wersji suchej i żelowanej UTP i FTP oraz z linką nośną

  • kat.6 - kable w wersji suchej i żelowanej UTP i FTP 

  • kat.6A - kabel w wersji suchej w pojedynczym ekranowaniu U/FTP

  • kat.7 - kabel w wersji suchej podwójnie ekranowany S/FTP

Kable zewnętrzne skrętka do sieci teleinformatycznych

Zdając sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od jakości wykonania i zdolności do transmitowania danych przez przewody wykorzystywane w różnego rodzaju sieciach teleinformatycznych, zadbaliśmy o to, by w ofercie firmy UNOTEL znalazły się ich najlepsze rodzaje. W związku z tym nasi Klienci mogą kupić m.in. kable teleinformatyczne zewnętrzne, wykonane przez cenionych na rynku producentów. Dystrybuowane przez nas kable zewnętrzne powstały z myślą o stosowaniu ich w sieciach teleinformatycznych, CCTV, zasilaniu PoE i zapewnieniu ich użytkownikom odpowiednich warunków do przesyłania danych na różnych poziomach częstotliwości, z niejednolitą prędkością. Modele dostosowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych znajdą więc osoby oczekujące transferu zarówno z szybkością sięgającą maksymalnie jednego, jak i nawet 10 GB/s. Za wykonanie proponowanych kabli zewnętrznych ethernet odpowiadają firmy ALANTEC oraz Q-Lantec, które zadbały o to, by ich wyroby nie tylko sprawnie, ale też bezpiecznie i nawet w wymagających warunkach były w stanie pełnić swoją funkcję.

Powłoka PE - polietylen

Powłoka PE jest rodzajem tworzywa sztucznego wykorzystywanego do produkcji powłok izolacyjnych stosowanych powszechnie w przewodach, które mają zastosowanie na zewnątrz budynków. Do jego zalet należą: trwałość, odporność na działanie promieni UV, wilgoci oraz niskich temperatur.

Przewody zewnętrzne w ekranowaniu UTP, FTP i S/FTP

Zachęcając wszystkich do zainteresowania się kablami teleinformatycznymi zewnętrznymi dostępnymi w ofercie UNOTEL, warto wspomnieć, że są one dostępne w wariantach z różnego rodzaju ekranowaniem: FTP, S/FTP. Coś dla siebie znajdą także Klienci poszukujący przewodów nieekranowanych UTP. Kolejną ważną kategorią są kable zewnętrzne doziemne wypełnione żelem, który pozwala na ich użycie bezpośrednio w ziemi. Kable doziemne żelowane dostępne są w kategorii 5e oraz kategorii 6. Wersje suche muszą być układane w osłonach, kanalizacjach kablowych. Gdy okaże się natomiast, że kable zewnętrzne skrętka od wspomnianych wyżej producentów nie są tymi, których potrzebuje dany Klient, firma UNOTEL może dostarczyć przewód innej marki, lecz jednocześnie o tych samych parametrach. Z tego powodu polecamy wszystkim skontaktowanie się z nami w celu pozyskania konkretnego produktu lub uzyskania fachowej pomocy podczas dokonywania jego wyboru.