• Kabel S/FTP kat.7-7A

  • Parametry

Kabel S/FTP kat.7, kat.7A w sklepie UNOTEL

Skrętka S/FTP kategorii 7 i 7A - podwójnie ekranowany kabel przeznaczony do budowy sieci teleinformatycznych 10 Gigabit Ethernet w miejscach zagrożonych oddziaływaniem zakłóceń elektromagnetycznych. Przewód wewnętrzny miedziany dostepny w odcinakach 500 i 1000m

 W naszym sklepie oferujemy produkty marek: ALANTECTelegärtnerCorning. Kable sieciowe ALANTEC'a objęte są 25 letnią gwarancją systemową i są zgodne z dyrektywą CPR.

Ekranowanie przewodów 

  • S/FTP - skrętka z każdą parą foliowaną i dodatkowo całość w ekranie z siatki

Podstawowe cechy skrętki S/FTP kat 7-7A:

  • Konstrukcja kabla - żyły miedziane jednodrutowe 4x2x23AWG 0,57mm oraz 4x2x22AWG 0,64mm

  • Powłoka - przewód dostępny w powłoce LSOH (Low Smoke Zero Halogen), 

  • Klasyfikacja ogniowa CPR (Euroklasa)  - Eca, Dca, Cca,  B2ca

  • Kolory powłoki - dostepne szary, niebieski, zielony

  • Kat.7 - klasa F 600MHz transmisja 10Gb/s;

  • Kat.7A - klasa FA 1000MHz transmisja 10Gb/s;

  • PoE - Power over Ethernet PoE / PoE+ / PoE++ zgodnie z IEEE 802.3bt

 

Przekrój kabla S/FTP kat.7 i kat.7A

Przekrój kabla S/FTP kat.7 i kat.7A

Skrętka S/FTP kat. 7 - 7A transmisja 10Gb/s

Tworząc różnego rodzaju sieci informatyczne, należy zwrócić uwagę nie tylko na urządzenia, które będą w nich wykorzystywane, ale też na przewody. Od nich bowiem również wiele zależy, szczególnie w zakresie szybkości przesyłania danych. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby proces ten przebiegał maksymalnie efektywnie i bez zbędnych komplikacji, polecamy skorzystanie z oferty firmy UNOTEL. Swoim Klientom mamy do zaoferowania takie przewody, jak kabel S/FTP kat. 7 oraz 7A, stosowane m.in. podczas tworzenia sieci teleinformatycznych typu 10 Gigabit Ethernet.

Kabel S/FTP kat. 7 czy 7A – który z nich wybrać?

Proponowane przez nas w tym miejscu kable S/FTP kat. 7 i 7A bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach narażonych na oddziaływanie zakłóceń elektromagnetycznych, więc jeśli zamierzasz stworzyć m.in. za ich pomocą system teleinformatyczny w miejscu narażonym na powstawanie tego rodzaju efektów, dzięki dostępnym w naszej ofercie artykułom zdołasz tego dokonać. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego polecamy zainteresowanie się wyrobami marek ALANTEC, CORNING czy Telegärtner. Warto zwrócić uwagę, że zarówno przewód S/FTP kat. 7A, jak i 7 są w stanie zagwarantować swoim użytkownikom szybkość przesyłania danych na poziomie nawet 10 Gb/s. Pierwszy z wymienionych oferuje taki transfer przy częstotliwości wynoszącej 1000 MHz, drugi zaś – 600 MHz (wg. norm). Obydwa rodzaje oferowanych produktów posiadają natomiast podwójne ekranowanie, co oznacza, że ich prawidłowe funkcjonowanie bardzo trudno jest zakłócić jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi.

Powłoka LSOH i dostępne euroklasy

Korzystając z oferty firmy UNOTEL, można nabyć kable S/FTP kat. 7A i 7 wyróżniające się powłoką typu LSOH, powstałą z materiału o zmniejszonym poziomie wydzielania szkodliwych gazów w momencie pozostawania pod wpływem wysokiej temperatury. Spełniają szereg istotnych w ich przypadku norm, EN 50399 oraz EN 60332-1-2.  Podstawową euroklasą w przypadku kabli cat 7 ALANTECA jest Dca. Dla wymagających klientów proponujemy skrętkę kat.7A S/FTP euroklasa B2ca. W przypadku pożaru kable z tą powłoką nie rozprzestrzeniają płomienia, emisja dymu jest bardzo niska, a emitowane gazy nie są korozyjne. Warto przy tym podkreślić, że na życzenie Klientów jesteśmy w stanie udostępnić kabel S/FTP kat. 7 lub 7A od producentów spoza grona wspomnianych wcześniej marek, lecz o tych samych parametrach. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem.