• Kabel FTP kat.6

  • Parametry

Kabel FTP kat.6 w sklepie UNOTEL

Skrętka FTP kategorii 6 to podstawowy przewód do budowy sieci ekranowanych LAN Gigabit ethernet zagrożonych oddziaływaniem zakłóceń elektromagnetycznych. W naszym sklepie oferujemy marki: ALANTEC, Telegärtner oraz CORNING. Przewody sieciowe wewnętrzne klasy E dostępne w kartonach 305m oraz na rolkach 500Kable teleinformatyczne kat 6 znajdują również swoje zastosowanie w CCTV przy zasilaniu kamer technologią PoE ( Power over Ethernet). 

Podstawowe cechy skrętki FTP kat 6

  • Konstrukcja kabla - żyły miedziane jednodrutowe 0,53-0,57mm, 4x2x23AWG 
  • Powłoka - przewód dostępny w wersjach PVC, LSOH (Low Smoke Zero Halogen), 

  • Klasyfikacja ogniowa CPR (Euroklasa)  - Eca, Dca, B2ca

  • Kolor powłoki - szary, niebieski, zielony

  • Klasa - E 250MHz transmisja 1Gb/s;

  • Ekran - folia poliestrowa pokryta warstwą aluminium ułożona warstwą metalu do wewnątrz, żyła uziemiająca z drutu miedzianego ocynowanego o średnicy min. 0,4 mm

  • PoE - 802.3 at

 

Przekrój kabla FTP kat.6

Przekrój kabla FTP kat.6

Kabel FTP kat.6 – przesyłanie danych bez zakłóceń

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, w UNOTEL zawieramy w swoim asortymencie zarówno specjalistyczne artykuły, jak i te standardowe. Do drugiej z wymienionych grup zaliczyć można m.in. kabel FTP kat.6. To bardzo popularny rodzaj skrętki ekranowanej klasy E do Ethernetu. Korzystając z niego, zdecydowanie łatwiej jest uniknąć występowania zakłóceń elektromagnetycznych w sieciach ekranowych 1 Gigabit. Jeżeli więc dotychczas miałeś z nimi problem i poszukujesz sposobu na jego rozwiązanie, oferowane przez nas przewody powinny Ci w tym pomóc.

Skrętka ekranowana klasy E - producenci

ALANTEC, Telegärtner oraz Corning – tych marek kable FTP kat.6 mamy do zaproponowania swoim Klientom. Ich różnorodność zauważalna jest jednak nie tylko pod względem nazwy producenta, przez którego zostały wykonane. Korzystając z usług firmy UNOTEL, zdołasz pozyskać modele na rolkach 500 m. Charakteryzują się one ponadto niejednakową średnicą, rodzajem powłoki czy jej kolorem. Kable FTP kat.6, których zakup umożliwiamy swoim Klientom, łączy natomiast bardzo wysoka jakość wykonania. Miedź wykorzystana w procesie ich produkcji gwarantuje im nie tylko odpowiednią trwałość, ale też wpływa pozytywnie na jakość oraz prędkość przesyłania danych w częstotliwości 250 MHz i przy transferze na poziomie 1GB/s. Możliwe do nabycia poprzez skorzystanie z naszych usług kable FTP kat.6 spełniają liczne normy bezpieczeństwa, dzięki czemu gwarantują swoim użytkownikom zdolność do działania nawet w trudnych warunkach, m.in. nierozprzestrzeniając płomienia ( Euroklasy Eca, Dca i B2ca) oraz ograniczając wydzielanie dymu i gazów korozyjnych.

Przewód FTP kat.6 w pionowych i poziomych instalacjach teletechnicznych

Pozyskując dowolny kabel FTP kat.6 z oferty firmy UNOTEL, każdy Klient zyskuje produkt zdolny do prawidłowego pełnienia swojej funkcji zarówno w pionowych, jak i poziomych instalacjach teletechnicznych. Za sprawą posiadanego przez proponowane przewody ekranowania przesyłany za ich pomocą sygnał jest wyraźnie mniej zakłócany. Ponadto warto zauważyć, że na życzenie Klientów możemy pozyskać kable FTP kat.6 także od innych producentów, niż wcześniej wspomniani, lecz jednocześnie o takich samych parametrach i zarazem kompatybilne z wieloma produktami, które również dystrybuujemy: patchcordami, puszkami natynkowymi czy gniazdami ekranowymi RJ45